YÖNETİM KURULU

          

   Nedim       KILIÇ

                 BAŞKAN

   1966 Yozgat doğumlu Ortaokul mezunuyum Ulaştırma Bakanlığından emekliyim, Dünya Engelliler Derneği kurucusu ayrıca Sosyal Farkındalık Federasyonu kurucusu ve yönetim kurulu üyesiyim. Fiziksel Engelliler Federasyon Başkanlığı ve Tüm Engelliler Konfederasyon Başkanlığını yürütmekteyim.Birçok sivil toplum örgütünde( STK ) olarak görev yaptım.Sosyal sorumluluk projelerinde yer aldım.Evli ve 4 çocuk babasıyım.

 

Arif DEMİR

Başkan Yardımcısı

 

    Kahramanmaraş 1978 Doğumlu İlk orta ve lise eğitim öğretimini yine K.Maraş ta tamamladıktan sonra Mesleki eğitim öğretim belgelerini alarak ilgili alanda işletmecilik yapmaktadır. 2001 yılı askerlik Sürecinde istanbul GATA araştırma hastanesinde tedavi sonrası %41 raporla engelliliğe ilk adımını atmış olup engelli camiasıyla tanışmak kaynaşmak hassasiyetinde bulunmuş K.Maraş Engelliler Derneği üyeligi ve akabinde 2008 genel kurulunda Y.K.Bşk Yrd. Olmuştur. 2011 den buyanada Genel Başkanlığını yürütmektedir.2013 yılında ise kurulan F.E.F Fiziksel Engelliler Federasyonunda Başkan yardımcısı olarak görev almış ve devam etmektedir. Yine Tüm Engelliler Konfederasyonu Y.K.Üyesidir. 2013 yılından buyana A.S.P Bakanlığı erişilebilir izleme denetleme komisyonu üyesi olarak K.Maraş Valiliğinde aktif çalışmaktadır. 2014 yılından buyana yine K.Maraş Valiliği Onikişubat ilçesi Köseli Mahallesi Muhtarı olarakta vazifesi devam etmektedir. Onikişubat Muhtarları Derneği Başkan Yardımıcısı olarakta vazifesi devam etmektedir. Mahallesindeki okul aile birliği başkanlığında aktif takip etmektedir. Evli ve 4 çocuk babasıdır. 

 

Yusuf ONUR

Basın Sözcüsü

  1976 Karabük Yenice doğumluyum. Lise mezunuyum 1998 ve 2000 yılları arasında Tapu Kadastro Müdürlüğünde çalıştım, 2000 ve 2009 yılları arasında Yenice Belediyesinde özel kalem müdürü olarak  gorev yaptım. 2013 yılı itibariyle emekli oldum. Birçok STK da çeşitli görevlerde bulundum. Karabük Valiliği erisilebilirlik izleme ve denetleme üyesiyim, halen Yenice Bedensel Engelliler Derneği başkanlığını yürütmekteyim. Evli ve 1 çocuk babasıyım.
 

Sündüs GÖKTEPE

Genel Sekreter

 1965 Eskişehir doğumlu ortaokul mezunu özel bir şirkette çalışmaktayım.Dünya Engelliler ve Dostları Gelişim Derneği Başkanı ve kurucusu, Fiziksel Engelliler Federasyonu yönetim kurulu  üyesi ayrıca Sosyal Farkındalık Federasyonu Başkan yardımcılığını yürütmekteyim, ayrıca Tüm Engelliler Konfederasyonu genel sekreterlik görevini yürütmekteyim.
 

Hüseyin BAYINDIR

Genel Muasıp

 1980 Kırıkkale Sulakyurt doğumluğum. 2010 yılından itibaren Çankaya Belediyesi Belpet şirketinde çalışmaktayım, daha öncesinde özel bir akaryakıt şirketinde 2 yıl saha müdürü olarak görev yaptım.1995-2006 yılları arasında istanbul da çeşitli çorap fabrikalarında makine ustalığı, teknik servis ve desinatörlük yaptım.Dünya Engelliler ve Dostları Gelişim Derneğine üyeyim,Fiziksel engelliler Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi, ayrıca Tüm Engelliler Konfederasyonunda görev almaktayım.Evli ve 1 çocuk babasıyım.
 

M.Akif TUNA

Eğitim Kültür

 1972 Yılında KAYSERİ/DEVELİ’DE Doğdum. İlköğrenimimi Kayseri’de yaptım. Orta ve lise Öğrenimimi Ankara’da tamamladım. Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği Ve Erciyes Ünv. Fizik Bölümünü Bitirdikten sonra,  Kırıkkale Ünv. Fen Bilimleri Enstitüsünde Katıhal alanında Yüksek Lisans yaptım. Özel sektörde Birçok firmada satış departmanlarında çalıştım. Halen Kontrolör ve İSG Uzmanı olarak çalışmaktayım. 3 Yıldır Fiziksel Engelliler Federasyonunda çeşitli görevler almaktayım.Evli ve 2 çocuk babasıyım.
 

Mahmut EROĞLU

Uluslararası İlişkiler

 1972 yılında İstanbul’da doğdu. 1983 yılında ilkokula, 1987 yılında hafızlık eğitimine ve imam hatip okuluna başladı, 91 yılında mezun oldum. 1997 yılına kadar Kültür Bakanlığının çeşitli kademelerinde görev yaptım. Topkapı Sarayı huzur hafızlığı görevinde bulundum. 1997 yılından bu tarafa Diyanet işleri Başkanlığında imam hatip olarak görev yapıyorum. Türkiye’nin en çevreci imam hatibi ünvanını kazandım. Bir çok STK da  başkan ve yönetim kurulu üyeliği yaptım. Fiziksel Engelliler Federasyonunda iki dönemdir yönetim kurulunda görev yapmaktayım. 1990 yılında geçirmiş olduğum trafik kazasından mütevellit %40 oranında engelliyim Şu anda Türkiye’nin özel külliyelerinden, İstanbul beşinci levent Hacıosman Turan camii ve külliyesinde kurucu imam hatip olarak göreve devam ediyorum. Evli ve iki çocuk babasıymı.